Stomatologia Porada

 Rejestracja 730 830 500

googlelogofb icon 325x325

JASTRZĘBIE-ZDRÓJ   ŚlĄSKA 20A

Żory   Jesienna 2

Endodoncja

...czyli popularne "kanałówki" to nasza specjalność. 

Do leczenia kanałowego dochodzi w momencie, kiedy próchnica zaatakuje tzw. żywą część zęba czyli miazgę. Objawia się to często pojawiającym się bólem zęba, gdyż miazga jest silnie unerwiona. W takim przypadku żeby powstrzymać narastający ból oraz uchronić ząb przed ekstrakcją należy jak najszybciej przeprowadzić leczenie endodontyczne. Zdarza się również, że ponownego leczenia - tak zwanego re-endo wymaga ząb, w którym już kiedyś takie leczenie przeprowadzono. Taka sytuacja może być spowodowana przez wiele czynników, m.in przez wystąpienie dodatkowego kanału zęba, który nie został udrożniony i wypełniony przy pierwszym leczeniu.

W naszej pracy spotkaliśmy się już z wieloma przypadkami, w których często występował jeden, a nawet dwa dodatkowe kanały, dlatego w leczeniu kanałowym zawsze pracujemy w dużym powiększeniu pod mikroskopem, aby wyeliminować możliwość "przeoczenia" wejścia do kanału. Ponadto praca przy użyciu mikroskopu, a także specjalistycznych narzędzi do endodoncji pozwala precyzyjnie i z powodzeniem przeprowadzić leczenie.

Gabinet stomatologiczny PORADA jest wyposażony w najlepsze aktualnie dostępne narzędzia i urządzenia do endodoncji co w połączeniu z wysokiej jakości materiałami do wypełnień w dużym stopniu wpływa na końcowy efekt leczenia, a prawidłowo wyleczony ząb pozostanie na swoim miejscu jeszcze przez wiele długich lat.

2455 1 optilion csa 3201392513569 lrg zenx render

Do naszej dyspozycji mamy mikroskop zabiegowy Seliga, cyfrową radiowizjografię MyRay z aparatem RTG DC Extend, system maszynowego opracowywania kanałów Reciproc, system do wypełniania kanałów ciekłą gutaperką Meta, endometr Raypex oraz tzw. "kombajn" endodontyczny czyli Endopilot.

Sprawdź naszą ofertę i zobacz aktualne promocje oraz ceny na wszystkie zabiegi w naszym gabinecie.

Zawsze możesz wrócić na stronę główną, lub od razu umówić się na wizytę telefonicznie: 730 830 500

                                                                               

GODZINY OTWARCIA

 Poniedziałek   9:00 - 14:00

Wtorek            9:00 - 14:00

Środa           14:00 - 20:00

Czwartek      14:00 - 20:00

Piatek          14:00 - 20:00

Sobota      9:00 - 13:00

ZAPRASZAM DO GABINETU

Monika maly szary

lek. dent. Monika  Nowak - Porada

 REJESTRACJA

 

Telefonik

telefonicznie:    730 - 830 - 500